Наше підприємство спеціалізується на виготовленні, монтажі та введенні в експлуатацію промислових водогрійних та опалювальних котлів, а також теплогенераторів для найрізноманітніших цілей (опалення, сушка і т. д.) на будь-якому виді палива. Метою впровадження наших розробок є заміна витратних технологій з утилізації відходів на високоприбуткові, екологічні технології по застосуванню цих відходів в якості біопалива для виробництва теплової енергії.

Нашими фахівцями розроблені і виготовляються з використанням власних нових технологій, ноу-хау і оригінальних проектно-конструкторських рішень енергетичні комплекси з номенклатурою за тепловою потужністю від 100 Квт. до 5 Мвт.

Також ми виконуємо роботи по переводу газоспоживаючого енергетичного обладнання потужністю до 5 Мвт на альтернативне паливо.

Наше обладнання забезпечує низьку собівартість теплової енергії. У нього дуже висока рентабельність. Термін окупності становить близько одного сезону.

Відходи виробництва зернопереробних підприємств можна вважати ідеальним паливом. Хоча б  тому, що їх не потрібно купувати.

Теплотворна здатність 1 кг такого палива складає до 3 500 – 4 000 ккал. При згорянні біопалива викид CО в атмосферу практично дорівнює 0, а зольність становить лише 0,5-3%. Оскільки викиди біопаливних котлів і печей є дуже низькими, вони можуть застосовуватися в тих областях, які мають обмеження по спалюванню інших видів палива. Біопаливо не викликає алергічних реакцій.

При нинішній ціні на газ хорошу окупність дає перехід на будь-який вид біомаси, включаючи дорогі пелети – інвестиції в модернізацію котлів окупаються за 1-2 роки. При цьому, за розрахунками, вартість будівництва нової котельні на твердій біомасі складе приблизно 2,5 млн грн за МВт встановленої теплової потужності в разі використання українського обладнання і до 4 млн грн за МВт, якщо встановлювати котел і «начинку» зарубіжного виробництва.

7
4
3
8

Енергетичні комплекси як паливо використовують будь-які горючі відходи виробництва, відходи деревини, тирсу, стружку, лушпиння соняшнику, гречки, інших зернових. А також полову, листя, торф.

Вони забезпечують дешевою альтернативною тепловою енергією (гарячі вода і повітря) для опалення і гарячого водопостачання приміщень, будівель, цехів, теплиць, сушильних установок і камер будь-якого призначення (зерна, деревини, продуктів, матеріалів і ін.).

Також ми виготовляємо універсальні теплогенератори, які працюють на декількох енергоносіях: відходи, тверде паливо, рідке паливо.

Варіанти виконання за бажанням замовника.

Енергетичні комплекси випускаються в трьох виконаннях: безконтурний, одноконтурний і двоконтурний

 • У безконтурному, сушильних агентом є безпосередньо продукти згорання.
 • Одноконтурні теплогенератори нагрівають безпосередньо повітря (сушильний агент) у власному теплообміннику / калорифері. Рух повітря, що нагрівається, може здійснюватися природною циркуляцією для малих потужностей і примусовим для будь-яких.
 • Двоконтурні теплогенератори будь-якої потужності нагрівають безпосередньо теплоносій-воду, яка подається до місця призначення примусово насосами або природною циркуляцією, де і передає тепло повітрю (сушильному агенту) в калориферах і теплообмінниках. Двоконтурні теплогенератори будь-якої потужності можуть виготовлятися і для роботи за змішаною схемою: частина теплової потужності продуктів горіння знімається циркулюючої водою двоконтурної схеми, а тепло димових газів знімається в додатковому повітряному калорифері і направляється для обігріву допоміжних приміщень, розташованих поруч.

Основні параметри:

 • ККД до 95%.
 • працюють в ручному і повністю автоматичному режимі, включаючи подачу твердого палива в топку. На теплогенератори встановлюються завантажувальні бункери, в які завантажується паливо. У процесі роботи у міру згоряння палива в топці, воно надходить із завантажувального бункера в зону горіння, тим самим автоматично забезпечуючи обраний режим горіння. Ємність завантажувальних бункерів забезпечує безперебійну роботу до 24 годин.
 • здатні стійко працювати в режимі керованої потужності від 10% до 100% від номінальної.
 • комплектуються найсучаснішими приладами та системами контролю, управління і безпеки.
 • встановлюється система автоматичного управління по заданих параметрах. Вона включає в себе автоматичну подачу палива, регулювання тяги, піддув, режимну сигналізацію. А також дублюючий контроль систем і вузлів безпеки (тиск, перегрів, брак води і тяги) і функцію автоматичної аварійної зупинки агрегату і гасіння топки.
 • при необхідності, комплекси можуть комплектуватися станцією підготовки сировини – подрібнення довгомірних відходів (гілок, лози, очерету, осоки, соломи, стебел рослин);
 • конструктивні рішення дозволяють використовувати енергетичні комплекси в автономному варіанті або вбудованими безпосередньо в обладнання (сушарки, коптильні, теплиці, грибниці і т. д.).

Енергетичні комплекси використовуються в різних варіантах:

  1. Забезпечують тепловою енергією сушильні установки, камери і комплекси, а саме:
   • сушарки пиломатеріалів;
   • сушарки фруктів, овочів, трав, грибів;
   • сушарки зерна;
   • коптильні камери.
  2. Забезпечують теплом для обігріву:
   • побутові приміщення;
   • теплиці;
   • грибниці;
   • зимові сади.
  3. Забезпечують технологічним теплом виробничі приміщення і обладнання.
  4. Спеціальні, повністю автоматизовані моделі призначені для опалення і гарячого водопостачання житлових будинків, будівель, котеджів/

Конструкція. Загальні відомості.

Теплогенератор твердопаливний призначений для нагріву води в системі опалення до температури не більше 85 ° С. Він складається з наступних основних частин:

 • бункера подачі палива
 • перехідного мосту від бункера до котла
 • котла твердопаливного
 • системи охолодження колосників і стокера
 • системи автоматичного управління котлом
 • димососа, газоходів, димової труби

Бункер подачі палива обладнаний маслостанцією, гідроциліндром, кінцевими вимикачами, має майданчик для огляду і нижній люк для оперативного вивантаження палива на землю.

Маслостанція призначена для подачі масла в гідроциліндр. Гідроциліндр надає руху стокеру.

Перехідний міст від бункера до котла призначений для транспортування палива в топку котла. Перехідний міст має верхню кришку для огляду переходу і нижній люк для оперативного вивантаження палива на землю в разі загоряння палива в мосту. На верхній кришці переходу встановлений датчик загоряння, який включає звукову сигналізацію при загорянні палива в переході.

Стокер призначений для порційного, регульованого переміщення палива в камеру згоряння.

Котел твердопаливний складається з топки двокамерної, теплообмінника триходового, колосникової водоохолджуваної решітки, завантажувального люка, димососа, датчика температури димових газів. Двокамерна топка призначена для газифікації палива і його допалювання. У первинній камері, обладнаній водоохолоджуваними колосниками, паливо газифіковане при температурі від 400 до 900 ° С. У вторинній камері гази, що виділилися з палива, допалюються. Згорілі гази з температурою 400-600 ° С потрапляють в триходовий теплообмінник, в якому відбувається теплообмін.

Температура води, що надходить в колосники повинна бути не більше 90 ° С, тиск не більше 0,15 МПа.

9
6
2

Переваги біопалива перед іншими видами палива

foto-0153
foto-0158

Використання біопалива вигідно економічно і цілком може задовольнити, принаймні, деякі з енергетичних потреб. Є багато серйозних підстав для використання біопалива. Високі ціни на нафту і газ, поряд зі зростаючою стурбованістю з приводу викидів вуглекислого газу, зробили біопаливо знову популярним.

За вартістю біопаливо у багато разів дешевше дизельного палива, природного газу, і кам’яного вугілля.

Біопаливо – екологічно чисте. При згорянні воно дає від 0,5 до 3% зольності, яка не містить до того ж, на відміну від вугілля і нафтопродуктів, отруйної сірки та оксиду кремнію, що викликає силікоз. Біопаливо чистіше навіть природного газу, який обов’язково обробляють з метою безпеки етілмеркантаном, що містить сірку.

Біопаливо поновлюване, воно легко змішується з іншими видами палива.

Виробництво біопалива здійснюється з найрізноманітніших органічних матеріалів. Спираючись на ці переваги, можна сказати, що такий вид альтернативного палива може бути доступний кожному і в будь-якій країні, або регіоні в незалежності від того які там умови (клімат, рельєф і багато іншого).

Використання біопалива допомагає вирішити таку важливу проблему навколишнього середовища, як утилізація сміття.