Наше підприємство спеціалізується на виготовленні, монтажі та введенні в експлуатацію водогрійних та опалювальних котлів, а також теплогенераторів для найрізноманітніших цілей (опалення, сушка і т. д.) на будь-якому виді палива. Метою впровадження наших розробок є заміна витратних технологій з утилізації відходів на високоприбуткові, екологічні технології по застосуванню цих відходів в якості біопалива для виробництва теплової енергії.

Ми пропонуємо кожному замовникові індивідуальні та максимально вигідні рішення. Співпрацюючи з нами, Ви можете бути впевнені в тому, що поставлені Вами завдання будуть вирішені якісно і в строк, а їх вирішення буде мати для Вас максимальний економічний ефект.

Нашими фахівцями розроблені і виготовляються з використанням власних нових технологій, ноу-хау і оригінальних проектно-конструкторських рішень енергетичні комплекси з номенклатурою за тепловою потужністю від 100 кВт. до 10 Мвт.

Також ми виконуємо роботи по переводу газоспоживаючого на енергетичного обладнання потужністю до 10 МВТ на альтернативне паливо.

Наше обладнання забезпечує низьку собівартість теплової енергії. У нього дуже висока рентабельність. Термін окупності – близько одного сезону!

Відходи виробництва зернопереробних підприємств годяться на роль ідеального палива тому, що їх не потрібно купувати. Теплотворна здатність 1 кг такого палива становить до 3 500 – 4 000 Ккал. При згорянні біопалива викид CО в атмосферу практично дорівнює 0, а зольність становить лише 0,5-3%. Оскільки викиди біопаливних котлів і печей є дуже низькими, вони можуть застосовуватися в тих областях, які мають обмеження по спалюванню інших видів палива. Біопаливо не викликає алергічних реакцій.

Також у якості палива можуть використовуватися висушений пташиний підстилковий послід, а також гній великої рогатої худоби та свиней.

При нинішній ціні на газ хорошу окупність дає перехід на будь-який вид біомаси, включаючи дорогі пелети – інвестиції в модернізацію котлів окупаються за 1-2 роки. При цьому, за розрахунками, вартість будівництва нової котельні на твердій біомасі складе приблизно 2,5 млн грн. за МВт встановленої теплової потужності в разі використання українського обладнання і до 4 млн грн за МВт, якщо встановлювати котел і “начинку” закордонного виробництва. В середньому модернізація котелень під використання твердого біопалива обійдеться в 1,8 млн за МВт встановленої потужності при терміні окупності в межах 1,5 – 4 років.

Енергетичні комплекси, які працюють на біологічному паливі, забезпечують дешевою альтернативною тепловою енергією (гарячі вода і повітря) для опалення і гарячого водопостачання приміщень, будівель, цехів, теплиць, сушильних установок і камер будь-якого призначення (зерна, деревини, продуктів, матеріалів, копчення і іншого).

Також ми виготовляємо універсальні теплогенератори, які працюють на декількох енергоносіях: відходи, тверде паливо, рідке паливо.

Варіанти виконання за бажанням замовника.

Енергетичні комплекси випускаються в трьох виконаннях: без контурний, одноконтурний і двоконтурний.

У безконтурному сушильних агентом є безпосередньо продукти згорання.

Одноконтурні теплогенератори нагрівають безпосередньо повітря (сушильний агент) у власному теплообміннику / калорифері. Рух повітря, що нагрівається може здійснюватися природною циркуляцією для малих потужностей і примусовим для будь-яких.

Двоконтурні теплогенератори будь-якої потужності нагрівають безпосередньо теплоносій-воду, яка подається до місця призначення примусово насосами або природною циркуляцією, де і передає тепло повітрю (сушильному агенту) в калорифери і теплообмінниках. Двоконтурні теплогенератори будь-якої потужності можуть виготовлятися і для роботи за змішаною схемою: частина теплової потужності продуктів горіння знімається циркулюючої водою двоконтурної схеми, а тепло димових газів знімається в додатковому повітряному калорифері і направляється для обігріву допоміжних приміщень, розташованих поруч.

Основні параметри:

 • ККД до 95%;
 • працюють в ручному і повністю автоматичному режимі, включаючи подачу твердого палива в топку. На теплогенератори встановлюються завантажувальні бункери, в які завантажується паливо. У процесі роботи по мірі згоряння палива в топці, воно надходить з завантажувального бункера в зону горіння, тим самим автоматично забезпечуючи обраний режим горіння. Ємність завантажувальних бункерів забезпечує безперебійну роботу до 24 годин безперервної роботи;
 • здатні стало працювати в режимі керованої потужності від 10% до 100% номінальної;
 • комплектуються найсучаснішими приборами та системами контролю, управління і безпеки;
 • встановлюється система автоматичного керування по заданих параметрах. Вона включає в себе автоматичну подачу палива, регулювання тяги, піддув, режимну сигналізацію. А також дублюючий контроль систем і вузлів безпеки (тиск, перегрів, брак води і тяги) і функцію автоматичної аварійної зупинки агрегату і гасіння топки;
 • при необхідності, комплекси можуть комплектуватися станцією підготовки сировини - подрібнення довгомірних відходів (гілок, лози, очерету, осоки, соломи, стебел рослин);
 • конструктивні рішення дозволяють використовувати енергетичні комплекси в автономному варіанті або вбудованими безпосередньо в обладнання (сушарки, коптильні, теплиці, грибниці і т. д.).

Енергетичні комплекси використовуються в різних варіантах:

1) Забезпечують тепловою енергією сушильні установки, камери і комплекси, а саме:

– сушарки пиломатеріалів;

– сушарки фруктів, овочів, трав, грибів;

– сушарки зерна;

– коптильні камери.

2) Забезпечують теплом для обігріву:

– побутові приміщення;

– теплиці;

– грибниці;

– зимові сади.

3) Забезпечують технологічним теплом виробничі приміщення та обладнання.

4) Спеціальні, повністю автоматизовані моделі, призначені для опалення і гарячого водопостачання житлових будинків, будинків, котеджів.

Конструкція. Загальні відомості.

Теплогенератор твердотпаливний призначений для нагріву води в системі опалення до температури не більше 85 ° С. Він складається з наступних основних частин:

 • бункера подачі палива
 • перехідного мосту від бункера до котла
 • котла твердопаливного
 • системи охолодження колосників і стокера
 • системи автоматичного керування котлом
 • димососа, газоходів, димової труби
7-1
8-1

Бункер подачі палива обладнаний маслостанцією, гідроциліндром, кінцевими вимикачами, має майданчик для огляду і нижній люк для оперативного вивантаження палива на землю.

Маслостанція призначена для подачі масла в гідроциліндр. Гідроциліндр надає руху стокеру.

Перехідний міст від бункера до котла призначений для транспортування палива в топку котла. Перехідний міст має верхню кришку для огляду переходу і нижній люк для оперативної вивантаження палива на землю в разі загоряння палива в мосту. На верхній кришці переходу встановлений датчик загоряння, який включає звукову сигналізацію при загорянні палива в переході.

Стокер призначений для порційного, регульованого переміщення палива в камеру згоряння.

Котел твердопаливний складається з топки двокамерної, теплообмінника триходового, колосникової водоохолоджуваної решітки, завантажувального люка, димососа, датчика температури димових газів. Двокамерна топка призначена для газифікації палива і його допалювання. У первинній камері, обладнаній водоохолоджуваними колосниками, паливо газифіковане при температурі від 400 до 900 ° С. У вторинній камері гази, що виділилися з палива, допалюються. Згорілі гази з температурою 400-600 °С потрапляють в триходовий теплообмінник, в якому відбувається теплообмін.

Температура води, що надходить в колосники повинна бути не більше 90 °С, тиск не більше 0,15 МПа.

Переваги біопалива перед іншими видами палива.

Використання біопалива економічно вигідно і цілком може задовольнити, принаймні, деякі з енергетичних потреб. Є багато серйозних підстав для використання біопалива. Високі ціни на нафту і газ, поряд зі зростаючою стурбованістю з приводу викидів вуглекислого газу, зробили біопаливо знову популярним.

За вартістю біопаливо в 100 разів дешевше дизельного палива, в 65 – природного газу, і в 30 – кам’яного вугілля.

Біопаливо – екологічно чисте. При згорянні воно дає від 0,5 до 3% зольності, яка не містить до того ж, на відміну від вугілля і нафтопродуктів, отруйної сірки та оксиду кремнію, що викликає силікоз.

Біопаливо чистіше навіть природного газу, який обов’язково обробляють з метою безпеки етілмеркантаном, що містить сірку.

Біопаливо поновлюване, воно легко змішується з іншими видами палива.

Виробництво біопалива здійснюється з найрізноманітніших органічних матеріалів. Спираючись на цю перевагу, можна сказати, що такий вид альтернативного палива може бути доступний кожному і в будь-якій країні, або регіоні в незалежності від того, які там умови (клімат, рельєф і багато іншого).

Використання біопалива допомагає вирішити таку важливу проблему навколишнього середовища, як утилізація сміття.    

Особливості горіння дров і пеллет

Процеси в топці

Що б зрозуміти, яка конструкція котла краща, необхідно знати, хоча б, приблизно призначення тих чи інших частин котла. І почнемо ми з особливостей спалювання деревини, в тому числі і пеллет.

Деревне паливо може бути подрібненим або у вигляді дров, обапола, обрізків, подрібненим до пилу, тирси, стружки або тріски, сухим або дуже вологим, переробленим в пелети або брикети. І в кожному випадку будуть свої особливості горіння, часом досить значні. Спробуємо розібратися в цьому. Відзначимо що від породи деревини, якщо вона не гнила і однаковою вологості, теплота згоряння не залежить. Але з досвіду експлуатації, наприклад звичайної сільської печі, багато хто знає, що дубове поліно горить довше, і тепла дає більше, ніж скажімо, осикове. Насправді це не так, таке враження створюється через різницю в щільності і вологості Так дубове поліно, як правило, сухіше і важче ніж осикове такого ж розміру. Суха деревина, наприклад пелети, горить довгим яскраво-оранжевим полум’ям, волога деревина горить менш яскравим полум’ям блакитного відтінку.

При нагріванні дерева в топці відбувається активне виділення так званих летючих горючих продуктів термічного розкладання дерева і водяної пари. Склад цих продуктів змінюється в залежності від температури і початкової вологості зразка і містить кислоти, смоли, феноли, водень, чадний газ і т.д. Складні за будовою високомолекулярні сполуки (кислоти смоли) з ростом температури (800 ° С і вище) розкладаються на більш прості сполуки. При високій температурі в присутності водяної пари збільшується вміст чадного газу і водню (що спостерігається при спалюванні високовологого палива). Гази, що виділяються, обволікають частку палива і спалахують, розігріваючи частку ще сильніше. Нагрівання викликає зростання швидкості виходу летючих, вони несуться в простір топки, де догоряють факелом при подачі вторинного дуття. Вихід летючих по масі палива досягає у деревини 85%. Тільки 15% – це деревне вугілля, що згорає без полум’я після завершення виходу летючих. Але на вугілля припадає 30% тепловиділення деревного палива. Найвища температура при цьому розвивається в області горіння деревного вугілля, в факелі температура помітно нижче.

Це короткий і неповний опис процесів, що відбуваються при горінні показує наскільки складні, і багатостадійні процеси відбуваються в топці котла. Причому особливості цього процесу залежать від багатьох факторів.

Конструкція топки котла на біологічних відходах, або пеллетах

Величезне значення має конструкція топки. У топці відбувається не тільки згоряння палива, але і теплообмін. Швидкість хімічної реакції горіння крім багатьох інших факторів сильно залежить від температури. Нижче 600 °С реакція практично зупиняється, з ростом температури швидкість зростає експоненціально. Іншими словами якщо, наприклад, при збільшенні температури з 600 до 700 швидкість виросте в 3 рази, то при зростанні з 800 до 900 швидкість виросте в 30 разів. Практично при 900 ° С швидкість горіння досягає мінімально необхідної величини для ефективного спалювання. При такій температурі швидкість згоряння палива вже залежить від подачі повітря і палива, а не від швидкості протікання хімічних реакцій. Але значна частина маси дерева згорає в факелі і, якщо факел потрапляє з топки в теплообмінну частина до завершення процесу горіння, через охолодження реакції припиняються і в димових газах залишаються недогорілі компоненти палива. Осідаючи ці компоненти, забруднюють сажею або смолистими відкладеннями поверхні котла, при цьому знижується ККД котла, як з-за втрат тепла, так і з-за неповного згоряння палива. Тому дуже важливо в котлі на органічному паливі мати топку значного обсягу і з високою температурою.

Температура в топці залежить від швидкості тепловиділення і швидкості теплопоглинання. Тепло виділяється при горінні палива і якби тепло не поглиналося, то температура в топці піднялася б до теоретично можливої ​​для даного палива, яка визначається жаропродуктивністю. Поглинається тепло в основному стінками топки і передається їм інфрачервоним випромінюванням від розпеченого палива і свіченням факела. Жаропродуктивністю органічного палива в цілому близько 2000 ° С, тому частину тепла можна відбирати в топці без шкоди для ефективності горіння.

Зовсім інша картина при горінні вологого палива. На ту ж саму потужність котла палива необхідно спалити вдвічі більше ніж сухого, паливо спалахує не відразу, тільки після висихання. Тому розміри топки повинні бути більшими. Якщо не провести теплоізоляцію стінок топки вогнетривким матеріалом, то температура опуститься нижче необхідної і горіння припиниться зовсім.

Основна ж частина тепла від димових газів передається теплоносію в конвективній частині котла, де гарячі гази омивають теплообмінні поверхні. Таким чином, твердопаливний котел на органічних відходах повинен мати добре теплоізольовану топку великого обсягу, з продуманою системою подачі вторинного повітря для допалювання летючих компонентів.

Влаштування конвективної частини котла

Як вже говорилося, основну частину тепла теплоносій в твердопаливних котлах на біомасі отримує в конвективної частини, конструкцією і ефективністю якої визначається у великій мірі ККД всього котла. Інтенсивність теплообміну при конвекції залежить від різниці температур і швидкості омивання поверхні газом. Перетин газоходів підбирають таким чином, щоб середня швидкість була 5-10 м/с. З ростом швидкості зростає опір газового тракту котла та збільшується знос поверхонь від стирання захопленими потоком частинками золи. Збільшення опору котла призводить до необхідності застосування більш високої димової труби або більш потужного вентилятора і димососа.

Другий спосіб підвищення інтенсивності теплообміну – збільшення різниці температур. Температура теплоносія змінюється мало, тому різниця температур залежить від температури димових газів. Найбільша інтенсивність спостерігається в місці входу газів з топки в конвективну частину – температура газів максимальна, обсяг максимальний. Значить, є велика швидкість газів і різниця температур – теплообмін відбувається з максимальною інтенсивністю. У міру руху, гази охолоджуються, внаслідок чого зменшується їх обсяг, швидкість падає і  різниця, температур зменшується, а інтенсивність теплообміну сильно падає. Тому щоб охолодити гази з 400 ° С до 200 потрібна така ж площа теплообміну як для охолодження з 900 до 400. Щоб отримати ККД 90% і більше на органічному паливі, необхідно охолодити димові гази до 160 ° С У той же час, щоб охолодити гази з 300 до 160 ° С Потрібно збільшити конвективную частина в 1,5 рази. Таким чином котел з температурою газів, що йдуть у трубу в 300 ° С (ККД 80%) має в 1,5 рази меншу площу поверхонь конвективного теплообміну в порівнянні з котлом при ККД 90%, це зрозумілим чином відбивається на розмірах, матеріаломісткості і вартості установки.

На інтенсивність теплообміну в котлі має істотний вплив забруднення теплопередаючих елементів. Забруднення бувають зовнішні і внутрішні. На внутрішні забрудненнях впливає якість теплоносія. При згорянні природного газу сажа або зола не утворюється зовсім, це властивість палива, забруднення всередині котла відсутні. Мазут і скраплений газ при неоптимальному режимі горіння дають лекговидаленимий наліт, зола відсутня. Органічне паливо при спалюванні забруднює поверхні котла золою, сажею, смолами і т.д. Причому інтенсивність і склад цих забруднень залежать в першу чергу від повноти згоряння палива в топці.

При низькій температурі в зоні горіння відбувається інтенсивне відкладення смолистих відкладень, які важко видяляються. При малому обсязі топки або нераціональному підводі повітря або надлишку палива відбувається відкладення сажі. Товщина відкладень в котлі може досягати 10 мм і більше. При такій забрудненості, ні про яку економічності роботи котла мови не йде. Смолисті відкладення і значні відкладення сажі при нормальній експлуатації (з температурою зворотньої води вище точки роси) є ознакою наявності недоліків у конструкції котла, або повної його непридатності для спалювання органіки. Але навіть у найкращих котлах відбувається незначне накопичення забруднень при роботі на біомасі, тому котел повинен мати легкий доступ для чищення. Тільки так можна добитися високого ККД в процесі тривалої експлуатації, а не тільки в перші дні після пуску.

Висновки

Газові, рідкопаливні та вугільні котли значно простіше по влаштуванню. Так топка не вимагає теплоізоляції в силу високої жаропродуктивності палива, більш того істотна частина тепла передається випромінюванням ще в топці, значить конвективная частина котла виходить меншого розміру. Тому такі котли значно менші і дешевші твердопаливних.

Існує дуже багато різних моделей твердопаливних котлів, у яких є можливість роботи на дровах або пеллетах, але дуже часто це спочатку вугільні котли (КЧМ наприклад) малопридатні для спалювання довгополуменевого палива. Топка не має теплоізоляції, розміри її недостатні для повного згоряння великої кількості летючих компонентів, конвективні поверхні мають недостатню площу для охолодження зрослого обсягу газів. В результаті сухе органічне паливо згоряє не повністю, поверхні теплообміну швидко забруднюються, ККД різко знижується. Якщо паливо вологе, то таке паливо горить дуже погано, повільно і котел ледь розвиває 50-60% номінальної потужності. Недостатня площа конвективних поверхонь знижує ККД на 60-70%.

Контакти

Ми зможемо запропонувати Вам рішення відповідне саме для Вашого бізнесу. Зв’яжіться з нашим фахівцем вже зараз.

 • Україна, м. Дніпро, вул.Робоча, 23В
 • 050-458-88-09; 096-599-99-02 (Віктор Васильович)
 • amprofil01@gmail.com