Гній – побічна продукція тваринництва. Тварини виділяють цього продукту в декілька разів більше за масою, ніж м’яса. Збільшення кількості нових і зростання потужностей існуючих тваринницьких ферм призводить до ускладнення екологічної обстановки.

При цьому гній можна з проблеми перетворити в цінну продукцію – органічні добрива.

Але для масштабного застосування цього абсолютно правильного рішення є кілька перешкод:

 • Вологий (свіжий) гній містить величезну кількість шкідливої ​​мікрофлори, яєць гельмінтів і насіння бур'янів, тому гній як добриво не можна використовувати у свіжому вигляді. Для забезпечення безпеки ці шкідливі компоненти необхідно знищити. З цією метою найчастіше послід залишають зопрівати природним чином, рідше - прискорюють процес за рахунок застосування спеціальної мікрофлори, ферментів і (або) каталізаторів. Ця технологія має циклічний характер і ряд інших серйозних технічних недоліків, тому поки не знайшла масового застосування, не дивлячись на актуальність проблеми.
 • Проблема зберігання, транспортування і рівномірного внесення в грунт. У вологому стані гній надзвичайно важко зберігати, занадто дорого перевозити (перевезення води) і практично не існує способу і механізмів для його рівномірного розподілу по поверхні грунту. Крім того, роботи по внесенню добрив в грунт носять сезонний характер, тоді як надходження посліду йде безперервно.

У зв’язку з цим розробка високоефективних технологій, що забезпечують гарантоване виробництво стерильних і знешкоджених органічних добрив на основі гною набуває великого значення в питаннях підвищення родючості грунту, охорони природи, збереження здоров’я тварин, підвищення безпеки праці обслуговуючого персоналу, здоров’я населення і рентабельності виробництва.

ТОВ «АМ-ПРОФІЛЬ» створює лінії для виробництва гранульованих органо-мінеральних добрив, які забезпечують переробку відходів у добрива, зручні для внесення в грунт. При цьому забезпечується збереження повного набору елементів мінерального живлення і біологічно активних сполук. Сушка і подрібнення відбувається при високій температурі, тому мікрофлора, яйця гельмінтів і насіння бур’янів гинуть, обсяг сировини зменшується за рахунок видалення вологи і збільшення щільності при пресуванні. В результаті – отриманий продукт легше зберігати і транспортувати, гній перетворюється в гранульоване добриво, яке легко можна внести в грунт рівномірно за допомогою серійної сільськогосподарської техніки.

Сушилка
Линия по производству органических удобрений

Опис основних принципів і технології роботи лінії

Дана лінія призначена для приймання, накопичення, дозованої подачі, сушки, подрібнення і гранулювання гною.

Стоки гною закачуються для механічного видалення надлишкової вологи на пресово-шнековий сепаратор. Тверда фракція зсипається в механізований склад «живе дно», а рідка надходить в лагуну і повторно використовується для змиву гною.

Крім того можлива подальша переробка даної субстанції для отримання рідких добрив. Така технологія розроблена, запатентована і вже впроваджена нашими партнерами.

Потім отримана тверда фракція надходить в бункер сировини для подальшої переробки.

Лінія дозволяє виробляти гранули з показниками, які відповідають вимогам європейських стандартів.

При підготовці сухого продукту до гранулюванню в нього можна додати певну кількість речовин, що підвищують показники NPK. Кількість зазначених речовин обмежена технологічними особливостями процесів гранулювання.

При виготовленні негранульовані (порошкоподібних) добрив рівні NPK можна доводити до будь-яких заданих показників без будь-яких обмежень.

Однак не на всіх підприємствах гній видаляється гідрозмивом. Частина сільгосп підприємств використовує підстилковий спосіб утримання тварин з механічним видаленням гною. В якості підстилки служить, в основному, солома.

При цьому вологість гною становить близько 75%.

При переробці такого гною, перед сушінням з нього також необхідно видалити надлишкову вологу.

Проте видалення зайвої вологи з підстилкового гною при довжині підстилковий соломи більш 15мм шнековим сепаратором неможливо.

Нами було випробувано кілька способів сепарації. Однак єдиний реальний і ефективний спосіб – застосування шнекового сепаратора.

У зв’язку з цим підготовка виробництва добрив повинна вестися ще на стадії підготовки підстилки. Підстилковий солому перед застосуванням необхідно подрібнити до довжини не більше 15мм.

Багато сільгосппідприємства мають великі запаси залежаного гною. Його переробка має деякі особливості. Залежаний гній має вологість нижче 55% і не потребує сепарації. Однак його необхідно подрібнити перед гранулювання до отримання однорідної маси.

Процес переробки гною в органічне добриво є безперервним. Середній час проходження сировини через технологію – від гнойових стоків до готового продукту становить близько 1 години. Цей факт є перевагою перед технологіями, які використовують циклічний (періодичний) процес.

Ділянки в своїй роботі є умовно незалежними, і відокремлені один від одного проміжними складами. Це дозволяє забезпечити безперебійність роботи в разі технологічних перерв, регламентів та інших ситуацій.

Базова комплектація лінії для виробництва гранульованих добрив:

 • Шнековий прес.
 • Обладнання складу сировини «Живе дно»
 • Транспортер вологого сировини
 • Агрегат сушки
 • Теплогенератор твердопаливний
 • Змішувач-іскрогасник (може бути в одному корпусі з теплогенератором)
 • Транспортер сухої подрібненої сировини
 • Лінія гранулювання
 • Охолоджувач гранул
 • Сортування гранул
 • Бункер готової продукції
 • пиловідсмоктувач
 • Ваги пелетние електронні
 • Елементи сполучень обов’язкові
 • Транспортер палива.
 • Обладнання складу сухої сировини з транспортером.
 • Елементи сполучень додаткові.
 • Труба аварійно-Розпалювальна.
 • Труба димова.
 • Система транспортування сухої сировини в бункер палива.
 • АСУ (автоматична система управління) лінії.

Опції:

 • Дисковий або вібраційний сепаратор.
 • Магнітний сепаратор..
 • Обладнання дозування гранул у готовіе мішки 10 … 20 кг.

Енергоспоживання

Для виробництва сухого розсипного органічного добрива з гнойових стоків питома витрата електроенергії становить приблизно 110-130 квт на 1 тону готової продукції.

При виробництві сухих гранульованих органічних добрив, питомі витрати електроенергії збільшуються приблизно на 50 квт на 1 тонну готової продукції і становитимуть приблизно 160-170 квт на 1 тонну готової продукції.

Для сушіння сировини ми використовуємо твердопаливні теплогенератори. Створювані нами теплогенератори можуть використовувати в якості палива БУДЬ-ЯКУ органічну сировину. Ми пропонуємо використовувати агропеллет, відходи зернопереробки, будь-яку сипуча органічну сировину, або сам гній. Питомі витрати перерахованого палива складуть близько 300 кг на 1 тонну готової продукції. Зола, що отримується при спалюванні палива може бути використана як окремий вид вже мінеральних добрив, або додаватися в сировину, підвищуючи при цьому якісні показники готової продукції.

Вартість комплекту обладнання може варіюватися в залежності від комплектації.

Термін поставки обладнання залежить від розміру замовлення. Як правило, це 90 – 120 днів з моменту з’ясування всіх технічних параметрів і надходження авансового платежу.

Устаткування поставляється узгодженими партіями, що істотно скорочує термін здійснення монтажних робіт.

Все обладнання перевірено багаторічною експлуатацією в цілодобовому режимі.

Гарантія – 12 місяців з моменту введення в експлуатацію.

У період свого зростання сільськогосподарські рослини засвоюють з грунту десятки різних хімічних елементів. Для часткового поповнення цих втрат сільськогосподарські підприємства зазвичай вносять в грунт мінеральні добрива. Як правило, ці добрива повертають в грунт тільки 3 найбільш важливі елементи: азот, фосфор, калій. Решту втрат – не поповнюють. З цієї причини із кожним роком родючість грунтів знижується з великою швидкістю при все зростаючих нормах внесення мінеральних добрив.

Але оскільки поживні речовини у гної знаходяться в органічній формі, вони менше вимиваються з грунту, входячи в нього поступово, протягом тривалого періоду, не створюючи високої концентрації солей. Це підвищує не тільки урожай, але і його якість (вміст вітамінів, цукрів, білків, крохмалю збільшується, а нітрити не накопичуються). Фосфор в гної представлений головним чином органічними сполуками, тому він практично не закріплюється в грунті у вигляді фосфатів заліза, алюмінію або кальцію, а в міру мінералізації органічної речовини засвоюється рослинами. З цієї причини фосфор гною використовується краще в порівнянні з фосфором мінеральних добрив. Аналогічна ситуація – з азотом. Кількість доступного азоту в гранульованому свинячому гної досягає 100%, фосфору – 70%, калію – 90%. У добриві є кальцій, що сприяє розкисленню грунтів. При контакті з водою гранули з гною набухають, збільшуючись в розмірах у кілька разів. При нестачі води в грунті вони повільно віддають цю вологу, забезпечуючи при нетривалих засухах корінням рослин і мікроорганізмам кращі умови.

Контакти

Ми зможемо запропонувати Вам рішення відповідне саме для Вашого бізнесу. Зв’яжіться з нашим фахівцем вже зараз.

 • Україна, м. Дніпро, вул.Робоча, 23В
 • 050-458-88-09; 096-599-99-02 (Віктор Васильович)
 • amprofil01@gmail.com