Однією з головних проблем сучасного виробництва є проблема відходів. Але органічні відходи – це проблема, яку ми можемо перетворити в джерело додаткового доходу.

Наше підприємство спеціалізується на розробці, виробництві технологічного обладнання, монтажі і пуско-налагодженні технологічних ліній з виробництва палива і добрив з органічних відходів сільськогосподарського виробництва, фруктів-овочево зберігання, переробки деревини і т.д. Наші фахівці мають величезний досвід у створенні цілих виробничих комплексів з виготовлення паливних пелет і органічних добрив з різних видів сировини.

Велика частина органічних відходів може бути перероблена у паливо.

Однак, є відходи, які можна переробити у добрива, додатково додавши в сировину необхідну кількість корисних речовин. Одне з таких виробництв ми зараз створюємо для наших партнерів у Одесі.

Схема такого виробництва дуже нагадує схему виробництва органічних добрив з посліду, або гною, але відрізняється дещо іншими конструктивними рішеннями і тепловими режимами.

У кожному конкретному випадку ми вивчаємо сировину і пропонуємо рішення по його переробці в залежності від його складу, консистенції та інших показників. Виготовлення добрив вигідніше, проте не завжди можливо.

Переробка органічних відходів у паливні гранули простіша, ніж виготовлення органічних добрив. При цьому переробка може проводитися на одному і тому ж обладнанні.

Крім того, в якості палива для сушки сировини ми пропонуємо використовувати ту ж вихідну сировину. Це дозволяє істотно заощадити на паливі, знизити собівартість готової продукції і вивести технологічні лінії на роботу в автономному режимі.

Пелети (паливні гранули) (англ. Pellets) – це циліндричні спресовані тирса від лісопиляння і деревообробки, органічні відходи та відходи виробництва сільського господарства (солома, лушпиння, кукурудза та ін.), торфу, деревного вугілля. В якості сполучного речовини виступає лігнін, пластифікуючись в процесі грануляції під дією високої температури. Процес формування пеллет відбувається під тиском близько 300 атм., Без будь-яких добавок і клею. Довжина пелет в середньому має від 10 до 30 мм в довжину і від 6 до 10 мм в діаметрі. Паливні гранули є екологічно чистим видом палива. При спалюванні пелет в атмосферу викидається стільки ж вуглекислого газу, скільки утворилося при природному розкладанні деревини. Застосовуються для спалювання в пелетних котлах.

В даний час цей альтернативний вид палива набуває все більшого визнання і поширення. У нього є маса переваг перед багатьма іншими видами палива.

  • Паливні гранули - екологічно чисте паливо з вмістом золи не більше 3%. При спалюванні гранул в атмосферу викидається рівно стільки СО2, скільки було поглинуто рослиною під час зростання.
  • Гранули менш схильні до самозаймання, оскільки не містять пилу і спор, які також можуть викликати алергічну реакцію у людей.
  • Гранули відрізняються від звичайної деревини високою сухістю (8-12% вологи проти 30-50% в дровах) і більшою - приблизно в півтора рази - щільністю. Ці якості забезпечують високу теплотворну здатність в порівнянні з тріскою або дровами - при згорянні тонни гранул виділяється приблизно 5000 кВт/год тепла, що в півтора рази більше, ніж у звичайних дров.
  • Низька вологість - це не тільки перевага гранул як палива, але і проблема їх виробництва. Сушка може виявитися однією з основних статей витрат при виробництві паливних матеріалів з органічних відходів.
  • Одне з найважливіших переваг гранул - висока і постійна насипна щільність, що дозволяє відносно легко транспортувати цей сипкий матеріал на великі відстані. Завдяки правильній формі, невеликому розміру і однорідної консистенції, гранули можна пересипати через спеціальні рукави, що дозволяє автоматизувати процеси завантаження-розвантаження, а також спалювання цього виду палива.

Схема виробництва пелет

В основі технології виробництва паливних гранул, як і паливних брикетів лежить процес пресування подрібнених відходів деревини, соломи, лушпиння та ін.

Сировина надходить в дробарку, де подрібнюються до стану муки. Отримана маса надходить в сушарку, з неї – в прес-гранулятор, де деревну муку пресують в гранули. Стиснення під час пресування підвищує температуру матеріалу, лігнін, що міститься в деревині розм’якшується і склеює частки в щільні циліндрики.

На виробництво однієї тонни гранул йде 3-5 м3 деревних відходів природної вологості. Готові гранули охолоджують, пакують у великі біг-беги (по кілька тонн) або дрібну упаковку від кількох кілограмів до кількох десятків кілограм.

Технологія виробництва паливних гранул

Розстановка устаткування на кожному підприємстві може бути різна. Однак принципи – загальні з моменту виникнення технології виробництва пелет в 1947 році. Сам по собі процес гранулювання – пеллетізаціі відбувається в спеціальних кільцевих штампах (прес-формах), що обертаються роторними вальцями, які упресовують в численні отвори – фільєри прес-форми, активізовану паром подрібнену сироввину, після чого, зрізані з зовнішньої сторони штампа спеціальним ножем гранули, повинні бути охолоджені і відокремлені від дрібних частинок.

Весь процес виробництва умовно можна розділити на кілька етапів:

– Подрібнення;
– Сушка;
– Водопідготовка;
– Пресування;
– Охолодження;
– Фасовка і упаковка.

Подрібнення деревної сировини

Рубальні машини (Дробарки) подрібнюють сировина до фракції з розмірами не більше 25х25х2 мм для подальшої сушки. Найкраще для зниження енерговитрат на сушку подрібнювати до більш дрібної фракції.

Сушка

Деревину перед пресуванням повинна мати вологість 10% ± 2%. Сировина з більшою або меншою вологістю вимагає додаткового зволоження або додаткової сушки.

Сушарки поділяються на два типи:

– барабанного;
– стрічкового (дорожче).

За типом сушильного агента вони поділяються на сушарки:

– на топкових газах;
– гарячому повітрі;
– водяній парі;

За типом виду палива для виробництва пелет:

– газові;
– на органічних відходах.

Доподрібнення сухої сировини

Для стійкої роботи преса вхідні фракція повинна бути не більше 4 мм. Таку фракцію може забезпечити молотковий млин, стружкових верстат або дезинтегратор.

Водопідготовка

Сировина з вологістю менше 8% погано піддається пресуванню, тому потрібно, пристрій додаткового зволоження сировини. Кращий варіант – це шнекові змішувачі, що мають можливість подачі води або пари. Преси деяких виробників через конструктивні особливості не вимагають додавання вологи.

Пресування

В основі всього процесу гранулювання знаходиться прес. Сьогодні існує кілька десятків виробників пресів з різних країн світу.
Багато преси конструктивно розрізняються за видами матриць:
 – Прес з круглою матрицею розроблявся для комбікормової, харчової та хімічної промисловості.
 – Прес з плоскою матрицею спочатку розроблявся для утилізації промислових і побутових твердих відходів.
На сьогоднішній день преси обох модифікацій, що використовуються в гранулювання, працюють за однаковим принципом. Катки створюють контактне напруження зминання сировини на матриці, і через отвори в матриці продавлюють сировину, яка обрізається ножами. Преси виконані з особливо міцних матеріалів з жорсткими могутніми корпусами. Матриця і катки виготовлені зі спеціальних загартованих зносостійких сплавів. Гранулювання деревини, як матеріалу має високу щільність, вимагає підвищеного зусилля для пресування. При пресуванні відбувається ущільнення деревної сировини до 3 разів. Питоме споживання електроенергії складає від 30 до 50 кВт на годину на тонну. Через сили тертя і адіабатичні процеси, що відбуваються при різкому стисканні сировини, температура в робочій зоні преса сягає 100 ° С.

Охолодження

Чим вище зусилля пресування і вище температура сировини, тим краще гранули за якістю. При збільшенні температури пресування понад 120 ° С відбуваються незворотні процеси в гранульованій сировині, які призводять до погіршення якості гранул. Охолодження необхідно для кондиціонування гранул після пресування. У хороших виробників обладнання в технологічному процесі, після охолоджувача існують системи для очищення готових гранул від пилу, що істотно покращує якість продукції, що випускається.

Фасування й упакування

Фасування й упакування паливних гранул залежить від того, яка система зберігання існує у споживача.
 – у вільному вигляді – насипом;
 – в мішках біг-бег, від 500 до 1200 кг;
 – в дрібній розфасовці по 10 … 20кг

Этапи горіння пелет

При згорянні будь-якого палива – виділяється тепло. Те ж відбувається і коли пелети потрапляють в камеру згоряння пеллетного пальника.

Згоряння пелет умовно можна розділити на три важливих етапи:
– Перший етап згоряння пелет – випарювання води. Пелети містять дуже малу кількість вологи – всього 6-10%. У звичайних сухих дровах – до 30%. Саме низька кількість вологи в пеллетах і забезпечує високий ККД їх згоряння. Етап випарювання не займає багато часу. Він швидкоплинний.
– Другим етапом згоряння пелет, є етап газифікації (піролізу) і згоряння піролізного газу. До 80% теплової енергії, що вивільняється при спалюванні пеллет, вивільняється при спалюванні піролізного газу. Саме тому процес піролізу – дуже важливий процес. Утворення піролізного газу настає при температурі 270-300 ° С. Якщо в момент утворення піролізного газу не забезпечити достатню кількість кисню в камері згоряння, незгорілих піролізний газ буде просто викинутий в димову трубу.
– Третій етап згоряння – згоряння деревного вугілля. У деревному вугіллі, що залишилося після газифікації пелет, знаходиться всього близько 20% теплової енергії. Проте дуже важливо забезпечити потрібну кількість кисню в камері згоряння, щоб деревне вугілля згоріло повністю.
Щоб пелети згорали успішно – важливо забезпечити потрібну кількість кисню на всіх трьох етапах їх згоряння. Якщо подати недостатня кількість – не буде забезпечено повне їх згоряння. Подати багато – частина важливого піролізного газу буде винесена в димову трубу, ККД згоряння пелет буде теж менше.

Норми і якість пелет

Стандарти якості

В Європі з першого кварталу 2010 введено новий стандарт ENplus для пелет побутового призначення та EN-В для «індустріальних» пелет, що використовуються на промислових підприємствах і для комунальних котелень. Ініціатором розробки нових стандартів виступила Німеччина. Введення окремого стандарту якості для побутових і промислових пелет дозволить вести чіткий облік споживання і контролювати якість продукції.

Нові європейскі стандарти якості паливних гранул у порівнянні з німецьким стандартом DIN plus

На сьогоднішній день в Україні не існує стандартів на пелети, тому більшість виробників орієнтуються на західні стандарти, які, до слова сказати, відрізняються від країни до країни. Крім того, існуючі західні стандарти часом включають в себе не тільки стандарт на самі пелети, а також стандарти на їх виробництво, зберігання і транспортування. Єдиного Європейського стандарту на пелети поки не існує.

Контакти

Ми зможемо запропонувати Вам рішення відповідне саме для Вашого бізнесу. Зв’яжіться з нашим фахівцем вже зараз.

  • Україна, м. Дніпро, вул.Робоча, 23В
  • 050-458-88-09; 096-599-99-02 (Віктор Васильович)
  • amprofil01@gmail.com