Гній – побічна продукція свинарства. Свині виділяють цього продукту в кілька разів більше за масою, ніж м’яса. Правда, гній можна з «головного болю» перетворити в цінну продукцію – органічні добрива, отримавши при цьому значний прибуток.

Однак, для масштабного застосування цього абсолютно правильного рішення є кілька перешкод:

 • Вологий (свіжий) гній містить величезну кількість шкідливої ​​мікрофлори, яєць гельмінтів і насіння бур’янів, тому гній, як добриво не можна використовувати в свіжому вигляді. Для забезпечення безпеки ці шкідливі компоненти необхідно знищити. З цією метою найчастіше послід залишають зопрівати природним чином, рідше – прискорюють процес за рахунок застосування спеціальної мікрофлори, ферментів і (або) каталізаторів. Ця технологія має циклічний характер і ряд інших серйозних технічних недоліків, тому поки не знайшла масового застосування, не дивлячись на актуальність проблеми.
 • Проблема зберігання, транспортування і рівномірного внесення в ґрунт. У вологому стані гній надзвичайно важко зберігати, занадто дорого перевозити (перевезення води) і практично не існує способу і механізмів для його рівномірного розподілу по поверхні ґрунту. Крім того, роботи по внесенню добрив в ґрунт носять сезонний характер, тоді як надходження посліду йде безперервно.

Всі перераховані проблеми усуває переробка гною з наступним пресуванням в гранули. Сушка і подрібнення відбувається при високій температурі, тому мікрофлора, яйця гельмінтів і насіння бур’янів гинуть, обсяг сировини зменшується за рахунок видалення води і збільшення щільності при пресуванні. В результаті – отриманий продукт легше зберігати і транспортувати, гній перетворюється в гранульоване добриво, яке легко можна внести в ґрунт рівномірно за допомогою серійної сільськогосподарської техніки.

Опис основних принципів і технології роботи лінії

Дана лінія призначена для приймання, накопичення, дозованої подачі, сушки, подрібнення і гранулювання свинячого гною.

Сировиною для цієї лінії є гній з відносною вологістю до 60%. При більш високій початковій вологості сировини лінія комплектується додатково обладнанням механічного віджиму надлишкової вологи – пресово-шнековим сепаратором.

Pigs who are photographed on one of farms

Стоки гною (СВ = 12%) закачуються для механічного віджиму надлишкової вологи на пресово-шнековий сепаратор. Тверда фракція зсипається в механізований склад «живе дно», а рідка надходить в лагуну для повторного використання для змиву гною.

 1. Після сепарації при ситі 0,5 мм видаляється рідка фракція і відсепарована тверда фракція з вологістю 60%. В рідкій фракції залишаються тверді частинки розміром менше 0,3 мм в кількості від 0,5% загальної ваги.
 2. Після сепарації при ситі 0,25 мм видаляється рідка фракція і залишається відсепарована фракція з вологістю 60%. Виходить чистіша рідка фракція і збільшується додатково вихід твердої фракції. У рідкій фракції залишаються частинки розміром менше 0,15 мм в кількості від 0,2% загальної ваги.
 3. При використанні сита 0,25 мм ми отримуємо рідку фракцію, яка практично не містить твердих речовин. У ній знаходяться, в основному, розчинені речовини: солі, амінокислоти і т.д. Немає необхідності проводити подальшу очистку цієї рідкої фракції . Її можна використовувати:
 • для поливу полів барабанними установками.
 • lля внесення в ґрунт шланговими системами.
 • при додаванні в рідку фракцію води, можна проводити полив полів через широкозахватні установки.
 • можна застосовувати для повторного використання для змиву гною.
 1. Отримана тверда фракція після сепарації і сушки є високоякісним добривом. Внесення його на поля проводиться згідно з агрономічними нормами.

Лінія складається з обладнання по переробці змивної води свинокомплексу з вмістом сухих речовин СВ = 12%.

Устаткування гарантовано дозволяє виробляти гранули з якістю, що відповідає вимогам європейських стандартів.

Вартість комплекту обладнання може варіюватися в залежності від комплектації.

Порядок оплати – згідно з договором купівлі-продажу: 90% – попередня оплата, з розбивкою по графіку платежів і 10% – протягом 5 робочих днів з моменту підписання Акту виконаних робіт.

Термін поставки обладнання залежить від розміру замовлення. Як правило, це 90 – 120 днів з моменту з’ясування всіх технічних параметрів і надходження авансового платежу.

Устаткування поставляється узгодженими партіями, що істотно скорочує термін здійснення монтажних робіт.

Все обладнання перевірено багаторічною експлуатацією в цілодобовому режимі.

Гарантія – 12 місяців з моменту введення в експлуатацію, але не більше 15 місяців з моменту поставки.

Базова комплектація лінії для виробництва гранульованих добрив:

 • Обладнання складу сировини «Живе дно»
 • Транспортер вологої сировини
 • Вгрегат сушки
 • Теплогенератор твердопаливний
 • Змішувач-іскрогасник (може бути в одному корпусі з теплогенератором)
 • Транспортер сухої подрібненої сировини
 • Лінія гранулювання
 • Норія охолоджувача
 • Охолоджувач гранул
 • Сортування гранул
 • Норія готової продукції
 • Бункер готової продукції
 • Пиловідсмоктувач
 • Ваги пелетні електронні
 • Елементи сполучень обов’язкові

Опції:

 • Дисковий або вібраційний сепаратор.
 • Магнітний сепаратор.
 • Транспортер палива.
 • Обладнання складу сухої сировини з транспортером.
 • Елементи сполучень додаткові.
 • Устаткування дозування гранул в готові мішки 10 … 20 кг.
 • Труба аварійно-розпалювальна.
 • Труба димова.
 • Система знепилювання транспортерів.
 • Автоматична система виявлення і гасіння іскор.
 • Система транспортування сухої сировини в бункер палива.
 • АСУ (автоматична система управління).

Додаткове обладнання попереднього зневоднення:

Шнековий прес.

Кількість і характеристики обладнання визначаться більш точно тільки після передпроектних робіт.

Процес переробки гною в органічне добриво є безперервним. Середній час проходження сировини через технологію від гнойових стоків до готового продукту становить близько 1 години. Цей факт є перевагою перед технологіями, які використовують циклічний (періодичний) процес.

Устаткування по переробці гною складається з 4-х ділянок – ділянки входу і підготовки сировини, ділянки сушіння, ділянки гранулювання і фасування, і ділянки складування.

На ділянці входу гнойових стоків відбувається розподіл стоків на рідку і тверду фази, зберігання оперативного запасу.

На ділянці сушіння відбувається термічна сушка гною і паралельно гній знезаражується від патогенної і хвороботворної флори. Ділянка сушіння оснащується схемою газоочистки.

На ділянці гранулювання виконуються наступні операції: гранулювання, охолодження, просіювання і фасування вже готових гранул. Залежно від Ваших потреб ми спроектуємо і встановимо будь-яку фасувальну лінію.

Заповнені мішки транспортуються на склад готової продукції.

Ділянки в своїй роботі є умовно незалежними, і відокремлені одна від одної проміжними складами. Це дозволяє забезпечити безперебійність роботи в разі технологічних перерв, регламентів та інших ситуацій.

54d14cadfaf92ad35948953f5e52423c

Крім цього, є можливість на одному і тому ж обладнанні виробляти без тривалого перенастроювання процесу як розсипних, так і гранульовані добрива.

Відмінності між цими двома способами полягає лише в можливому встановленні додаткового обладнання на самому останньому етапі – ділянці гранулювання.

У разі, якщо формула N-P-K = 4-3-3 виготовляємого гранульованого гною (а це усереднені властивості) влаштовує покупця, то встановлення додаткового обладнання не потрібне.

Якщо ж необхідно випускати і продавати добрива з підвищеними якостями, то встановлюючи додаткове обладнання, є можливість за допомогою нього вводити додаткові елементи (як рідкі, так і сипучі), що підвищують поживні властивості, і відповідно, збільшують ціну кінцевого продукту.

Вартість додаткового обладнання становить зазвичай 1,0-2,0% від вартості основного обладнання.

sushilka

Енергоспоживання

Для виробництва сухого розсипного органічного добрива з гнойових стоків питома витрата електроенергії становить приблизно 110-130 квт на 1 тону готової продукції.

 Питома витрата газу становитиме до 100 метрів кубічних на 1 тонну готової продукції.

Як паливо бажано використовувати агропелети або висушений розсипний гній. Їх питома витрата складе близько 300 кг на 1 тонну готової продукції. В цьому випадку витрати на придбання палива зменшаться в кілька разів.

При виробництві сухих гранульованих органічних добрив, питомі витрати електроенергії збільшуються приблизно на 50 квт на 1 тонну готової продукції і становитимуть приблизно 160-170 квт на 1 тонну готової продукції.

По дії на врожайність культур поживністю  речовин свинячий гній приблизно дорівнює пташиному посліду і майже не поступається у їх кількості мінеральним добривам.

 У період свого зростання сільськогосподарські рослини засвоюють з грунту десятки різних хімічних елементів. Для часткового заповнення цих втрат сільськогосподарські підприємства зазвичай вносять в ґрунт мінеральні добрива. Як правило, ці добрива повертають в ґрунт тільки 3 найбільш важливі елементи: азот, фосфор, калій. Решта втрат – не відновлюють. З цієї причини з кожним роком родючість грунтів знижується з великою швидкістю при все зростаючих нормах внесення мінеральних добрив. Щоб частково зменшити цей процес – застосовують сівозміну, тобто щороку на одній ділянці землі вирощуються різні культури. Але це не зменшує проблему. Родючість грунту все одно стрімко падає. Напрошується питання: а чи є вихід? Так, вихід є. Значна частина вирощуваних сільськогосподарських культур йде на корм свиням. При вживанні рослин в їжу, свині засвоюють теж далеко не всі хімічні елементи, що знаходяться в рослинах. Велика частина хімічних елементів, необхідних рослинам, потрапляє в гній. З цього випливає, що найпростіший і правильний спосіб відновлення родючості грунтів – внесення в них гною.

Удобрювальну цінність гною і посліду слід визначати за вмістом поживних речовин, кількість яких для попередніх розрахунків наведено в таблиці.

Вид гною і посліду Вміст поживних речовин (% до сухої речовини)
Азоту (N) 2O5) Калію (К 2)2О)
Свинячий 6,0 3,2 2,5
Великої рогатої худоби 3,2 1,8 5,0
Послід птахів 6,2 3,5 2,1

Але оскільки поживні речовини в свинячому гної знаходяться в органічній формі, вони менше вимиваються з грунту, вступаючи в неї поступово, протягом тривалого періоду, не створюючи високої концентрації солей. Це підвищує не тільки урожай, але і його якість (вміст вітамінів, цукрів, білків, крохмалю збільшується, а нітрити не накопичуються). Фосфор в гної представлений головним чином органічними сполуками, тому він практично не закріплюється в грунті у вигляді фосфатів заліза, алюмінію або кальцію, а в міру мінералізації органічної речовини засвоюється рослинами.
З цієї причини фосфор гною використовується краще в порівнянні з фосфором мінеральних добрив. Аналогічна ситуація – з азотом. Кількість доступного азоту в гранульованому свинячому гної досягає 100%, фосфору – 70%, калію – 90%. У добриві є кальцій, що сприяє раскислению грунтів. При контакті з водою гранули з свинячого гною набухають, збільшуючись в розмірах в кілька разів. При нестачі води в грунті вони повільно віддають цю вологу, забезпечуючи при нетривалих засухах коріння рослин і мікроорганізмів кращі умови. Перераховувати всі переваги гранульованих добрив з гною не має сенсу, тому зупинимося на найголовніших.

Гранульовані добрива з свинячого гною перевершують майже всі відомі органічні і мінеральні добрива по ряду позицій:

 • містять весь комплекс необхідних поживних речовин;
 • не містять патогенну мікрофлору, насіння бур’янів, яйця і личинки збудників захворювань;
 • мають можливість локального машинного внесення серійною сільськогосподарською технікою;
 • не злежуються, не схильні до самозігрівання і самозаймання;
 • термін придатності не обмежений, практично не втрачають своїх властивостей навіть після розтину упаковки;
 • екологічно чисті, не мають сильного неприємного запаху;
 • нетоксичні, при шкірному контакті не роблять шкідливого впливу на організм людини.